Mój przyjaciel trup Krzysztof Wójcicki

ISBN:

Published: 2009

Hardcover

372 pages


Description

Mój przyjaciel trup  by  Krzysztof Wójcicki

Mój przyjaciel trup by Krzysztof Wójcicki
2009 | Hardcover | PDF, EPUB, FB2, DjVu, talking book, mp3, ZIP | 372 pages | ISBN: | 10.56 Mb

Bohaterem tej opowieści jest Albrecht graf von Krockow, najstarszy przedstawiciel jednego z najpotężniejszych rodów na Pomorzu.Hrabia Albrecht, wraz z innymi „naszymi” Niemcami, ratował się wiosną 1945 roku ucieczką przed Armią Czerwoną. Jego ojcaMoreBohaterem tej opowieści jest Albrecht graf von Krockow, najstarszy przedstawiciel jednego z najpotężniejszych rodów na Pomorzu.Hrabia Albrecht, wraz z innymi „naszymi” Niemcami, ratował się wiosną 1945 roku ucieczką przed Armią Czerwoną.

Jego ojca wygnały z Krokowej komunistyczne władze. Po czterdziestu latach graf Albrecht powrócił do ukochanego Heimatu, założył fundację, która odbudowała zamek, odrestaurowała park, przywróciła dawną świetność krokowskim włościom – pro publico bono. U kresu swych dni hrabia zapragnął spocząć w rodzinnej ziemi. Stało się jednak inaczej…Opowieść o życiu i śmierci ostatniego hrabiego na zamku w Krokowej pozwala w tajemniczy, magiczny sposób spełnić jego wolę- w symbolicznym wymiarze umożliwia mu powrót do umiłowanej ziemi, uświęconej rodzinną tradycją.Rodzinna Krokowa hrabiego, mała wioska w północnej części Kaszub, to miejsce nieomal symboliczne: od stuleci splatają się tu losy Polaków, Kaszubów i Niemców.

W Krokowej, tak jak w całej zjednoczonej Europie, wciąż pobrzmiewają echa niełatwej przeszłości. Opowieść ta pozwala wsłuchać się w ich rytm i melodię.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Mój przyjaciel trup":


awkwardandsons.com

©2009-2015 | DMCA | Contact us